تعمیر گلس ال‌سی‌دی گوشی موبایلدر این مقاله با تعمیر گلس ال‌سی‌دی انواع گوشی‌های موبایل که در دنیای امروز وجود دارند، آشنا می‌شویم. تقریبا درصد بیشتری از انسان‌ها با این مشکل دست و پنجه نرم کرده‌اند. این اتفاق برای هر گوشی احتمال دارد اتفاق بیفتد. در این مطلب سعی کردیم علاوه بر توضیحاتی درباره تعمیرات گلس LCD گوشی، از هزینه‌های آن هم اطلاع کامل داشته باشید.


تعمیر گلس صفحه نمایش (LCD)

ابتدا به دنبال تعریف گلس صفحه نمایش می‌رویم:

 گلس LCD، صفحه شیشه‌ای است که از تاچ و LCD (صفحه نمایش) تشکیل شده که برای مقاومت و استحکام صفحه نمایش و زیبایی بیشتر استفاده می‌شود. اگر تمامی پیکسل‌های صفحه نمایش و IC کریستال بالای صفحه نمایش (LCD) ضربه‌ای نخورده باشد، هر اجزای دیگری را می‌توان تعمیر یا تعویض کرد. وقتی که تاچ و صفحه نمایش گوشی شخصی ضربه‌ای می‌بیند یا می‌شکند (اما همچنان کار می‌کند...)؛ یا اگر تصویر پرش داشته باشد، با تعمیر فلت LCD  موبایل، می‌توان صفحه نمایش گوشی را با هزینه خیلی محدود تعویض کرد.

این احتمال وجود دارد که در هنگام تعمیر به دلیل ظریف بودن LCD و کار با دستگاه‌ها، صفحه نمایش موبایل شخص مورد نظر بشکند. اما مجموعه راین سرویس (Rain Service)، احتمال شکستن صفحه نمایش موبایل را با جدیدترین لوازم و دستگاه‌های بروز، این احتمال را به حداقل ممکن رسانده است.

انواع گلس صفحه نمایش

در برخی از گوشی‌ها (مانند Galaxy A01)، گلس صفحه نمایش همراه با تاچ است. یعنی وقتی که گلس صفحه نمایش گوشی شخصی ضربه‌ای ببیند، اما همچنان تصویر داشته باشد... و بخواهد گلس LCD گوشی خود را عوض کند، باید هم‌‌زمان با تعویض تاچ گوشی خود، گلس صفحه نمایش گوشی خود را هم تعویض کند.

گلس صفحه نمایش‌ها متنوع هستند، اما در حالت کلی آن‌ها را می‌توان به دو دسته تقسیم‌بندی کرد:

  • گلس صفحه نمایش تمام شیشه‌ای که هیچ‌گونه قطعه‌ای به آن متصل نیست.
  • گلس LCD صفحه نمایش‌هایی که همراه با تاچ گوشی هستند، هم‌زمان با تعویض تاچ باید گلس را هم تعویض کرد.

علت خراب شدن گلس صفحه نمایش

علت خراب شدن گلس، فقط و فقط می‌تواند ضربه باشد. اگر ضربه شدیدی به گلس وارد شده باشد، امکان دارد تاچ و LCD را هم بشکند. بعضی از گلس گوشی‌ها، در رنگ‌های حاشیه‌ای دور صفحه نمایش از حالت جیوه‌ای استفاده می‌کنند؛ به فرض مثال گوشی‌های Galaxy S4، Galaxy S6، Galaxy S7، Note 5 و...  از حالت جیوه‌ای استفاده می‌شود. در این حالت با نفوذ آب و الکل، رنگ حاشیه‌ای گلس اصطلاحا بلند شده و باعث می‌شود صفحه گوشی، مقداری از زیبایی و شکیل بودن خود را از دست بدهد. ولی اگر ضربه‌ای وارد نشود، هیچ‌گونه مشکلی پیش نمی‌آید.

هزینه تعمیر گلس صفحه نمایش گوشی‌های سامسونگ

هزینه تعمیر گلس انواع گوشی سامسونگ در سال 1400 هجری شمسی، از 200,000 تومان تا 750,000 تومان است. البته این قیمت بستگی به مدل گوشی سامسونگ دارد و اینکه این مبلغ برای گوشی‌های تخت سامسونگ درنظر گرفته می‌شود. برای گوشی‌هایی که صفحه‌های edge دارند مانند سری‌های S و Note سامسونگ از 600,000 تومان تا 3,000,000 تومان است.

اگر شخصی جهت تعمیر گلس LCD خود به تعمیرگاه مراجعه کند، تعمیرکار 2 راه را به مشتری پیشنهاد می‌دهد:

  1. اگر احتمال شکستن LCD به مشتری اطلاع داده شود، هزینه کمتری بابت تعویض گلس LCD باید ز مشتری گرفته شود.
  2. اما اگر احتمال شکستن گلس LCD به عهده تعمیرکار باشد، نصف مبلغ روز همان LCD از مشتری دریافت می‌شود. در این صورت هر گونه احتمال در هنگام کار، به گردن تعمیرکار است. حتی اگر LCD در زمان تعمیر شکسته شود، تعمیر کار بایست یک LCD اورجینال برای مشتری تهیه کند و فقط همان هزینه اولیه دریافت می‌شود.

در مجموعه راین سرویس (Rain Service)، تلاش بر این است که احتمال شکستن گلس صفحه نمایش، صفحه نمایش(LCD) و تاچ به حداقل برسد و کمترین هزینه را برای مشتری داشته باشد..

هزینه تعمیر گلس صفحه نمایش گوشی‌های شیائومی

هزینه تعمیر گلس گوشی‌های شیائومی همانند هزینه تعمیر گلس گوشی‌های سری فلت و تخت سامسونگ است.

هزینه تعمیر گلس صفحه نمایش آیفون

گلس‌های گوشی آیفون کاملا ساختار متفاوتی دارند و در هنگام تعویض گلس صفحه نمایش آیفون، نیم‌شاستی دور تاچ صفحه نمایش و خارهای بین تاچ و نمایشگر که برای سر هم کردن تاچ و ال‌سی‌دی به کار می‌روند، باید تعویض شوند.

هزینه آن‌ها در سال 1400، از 200,000 تومان تا 2,700,000 تومان (بستگی به مدل گوشی  و نوع تاچ و LCD) است.

هزینه تعمیر گلس صفحه نمایش هوآوی

گوشی‌های هوآوی به دلیل این که ساختار IPS دارند، از هزینه تعمیرات کمتری برخوردار هستند. مشکلی که وجود دارد این است که به صورت فراوان، لوازم جانبی گوشی‌های هوآوی در بازار موجود نیستند. بنابراین هر شخصی که قصد تعمیر گلس، نمایشگر و تاچ گوشی خود را دارد، مسلما با مشکل مواجه خواهد شد. اما مجموعه راین سرویس (RainService)، این امکان را به شما می‌دهد که بدون احتمال شکستن صفحه نمایش و تاچ، و با کمترین هزینه، گلس گوشی هوآوی مورد نظر شما تعمیر شود.

css چرا باید مجموعه راین سرویس را برای تعویض گلس انتخاب کنیم؟
به این خاطر که هزینه احتمال شکستن به عهده تعمیرکار است و کاملا بدون احتمال شکستن گلس گوشی خود، آن را تعمیر یا تعویض می‌کنید.
css گلس صفحه نمایش را باید تعویض کنیم یا تعمیر؟
گلس LCD، یک شیشه کریستالی کاملا شکننده و انعطاف‌پذیر نیست که قابلیت تعمیر آن وجود ندارد و باید تعویض شود.
css آیا در راین سرویس، آموزش چنج گلس صفحه نمایش وجود دارد؟
بله. در این مجموعه به هر گونه مشکلات سخت افزاری، نرم افزاری، هارد و گلس پرداخته می‌شود و بعد از 4 ماه، افرادی که آموزش دیدند، می‌توانیم با انعقاد قرارداد و پشتیبانی از آنها، همکاری خوبی داشته باشیم.

جدید ترین مقالات راین سرویس

ثبت درخواست تعمیر