تعمیر آنتن گوشی موبایلآنتن موبایل را در صنعت تعمیرات گوشی به اسم بیس‌باند هم می‌شناسند. مشکل پریدن آنتن گوشی یکی از معدود مشکلاتی است که برای کاربران اتفاق می‌افتد. در این مقاله در مورد علل خرابی بیس‌باند و آنتن گوشی صحبت کردیم. در آخر هم هزینه تعمیر آنتن گوشی سامسونگ، آیفون و شیائومی به طور حدودی آورده شده است. اگر مشکلی یا سوالی ذهن شما را مشغول کرد، می‌توانید آن را با مطرح کنید.


آنتن موبایل یا بیس باند چیست و چه کاربردی دارد؟

قسمتی از گوشی موبایل است که می‌تواند اطلاعات مربوط به سیم‌ کارت گوشی را دریافت و ارسال کند.

این آی‌سی (IC) به صورت جداگانه در گوشی‌های سری آیفون تعبیه شده و دارای تغذیه جداگانه است.

از لحاظ علمی و اصولی می‌توان گفت که به مدار آنتن‌دهی و فرمان‌گیری از سیم‌کارت درون گوشی، "آی‌سی بیس‌باند یا آنتن موبایل" گفته می‌شود.

تعمیر مدار آنتن یا بیس باند به چه صورت انجام می‌شود؟

  • در گوشی‌هایی که سیم آنتن دارند، ابتدا سیم آنتن آنها بررسی می‌شود و سپس خشاب سیم‌کارت را بررسی می‌کنیم که آیا خشاب سیم‌کارت گوشی مشکلی دارد یا خیر.
  • در قسمت نرم‌افزاری موبایل، شماره سریال گوشی و شماره ساخت آن بررسی می‌شود که آیا گوشی مورد نظر دارای شماره سریال و شماره ساخت هست یا خیر.

اگر موارد بالا مشکلی نداشتند باید به سراغ شماتیک موبایل برویم و آی‌سی‌ها را پایه‌سازی کنیم، سپس آنها را "بلند" کنیم و در نهایت با دستگاه "اهم‌متر یا مولتی‌متر" متوجه شویم که کدام از پایه‌ها مشکل دارند یا اینکه مشکل از برد هست یا خیر.

بعد از تشخیص مشکل مدار آنتن یا بیس‌باند، می‌توان آنتن گوشی را تعمیر کرد.

علت خرابی آنتن گوشی‌های سامسونگ، آیفون و شیائومی چیست؟

  • استفاده طولانی مدت از گوشی
  • ضربه
  • آب خوردگی
  • مشکلات ناشی از آی‌سی شارژ

هزینه تعمیر آنتن گوشی‌های سامسونگ

معمولا از 250,000 تومان تا 2,500,000 تومان، بسته به مدل گوشی و برند آن متفاوت است.

هزینه تعمیر آنتن گوشی‌های شیائومی

آنتن گوشی‌های شیائومی به ندرت به مشکل می‌خورند، اما اگر این مشکل به وجود آید هزینه آن از 300,000 تومان تا 2,500,000 تومان است.

css برای تشخیص خرابی آنتن گوشی باید چکار کنیم؟
برای تشخیص مشکل آنتن یا بیس باند گوشی، به دو دستگاه شماتیک و مولتی‌متر نیاز داریم. از روی نقشه خواندن دستگاه‌ها می‌توان مقدار آمپری که هر نقطه دارد و درست بودن یا نبودن این مقدار را بررسی کرد و در نهایت متوجه شویم که کدام پایه و آی‌سی مشکل دارند تا بتوان آنتن موبایل را تعمیر کرد.

جدید ترین مقالات راین سرویس

ثبت درخواست تعمیر